Lid worden


‘De Postwagen’ binnen een jaar terug

14-3-2012
De Postwagen bestaat al sinds 1856 en is niet meer weg te denken uit Tolbert. Tót 3 februari j.l. een enorme brand het huidige evenementencentrum met de grond gelijk maakte. Ze zitten er weer rustig, ontspannen en monter bij, Oetze Mulder en Peter van der Wal, de uitbaters van Partycentrum De Postwagen, dat intern nét een zo goed als afgeronde totale renovatieverbouwing had ondergaan. Beiden zijn van de ergste schrik bekomen en maken, zeker nadat al snel groen licht kwam van de verzekering dat de ontstane schade zonder problemen uitgekeerd gaat worden, nieuwe plannen om De Postwagen binnen een jaar weer te doen herrijzen. ‘Jazeker, dat was schrikken man. Emotioneel heeft het er best wel even ingehakt bij ons. Maar wat dacht je van mijn vader’, aldus Oetze, ‘hij is de eigenaar van het pand en heeft natuurlijk een nóg hechter emotionele band met De Postwagen. Zijn levenswerk! Echter ook hij heeft de situatie nuchter in ogenschouw genomen en gezamenlijk zijn we nu druk om alles zo goed als mogelijk draaiende te houden en maken gezamenlijk de herbouwplannen, die, als het een beetje lukt, binnen een jaar gerealiseert moeten zijn’. Oetze en Peter laten welgemeend weten álle mensen die zich ingezet hebben tijdens de brand, erna en ook nu nog, zoals de brandweermensen, politie, personeel, vrijwilligers, gemeente, kortom iedereen die op welke manier dan ook betrokken is, of geweest is, heel hartelijk dank te zeggen voor hun aller tomeloze inzet. Geweldig hoe alle mensen zich ingezet hebben. Dat doet je toch best wel iets’, aldus de beide jonge ondernemers, die ook ingenomen zijn met de toezegging van Gemeente Leek om alle medewerking te verlenen om te komen tot herbouw van De Postwagen. ‘Het hoofdgebouw met het café, de totaal gerestaureerde keuken, de grote zaal met podium, de achterzaal, het sanitaire gedeelte, alles is verloren gegaan. Drie zalen, het Steakhouse, Farmhouse en Little House en de groepsaccomodaties zijn behouden gebleven. Daardoor kunnen 80% van alle reserveringen die vaststonden gelukkig doorgaan. De catering wordt nu nog verzorgd door een toeleveringsbedrijf, maar na de Pasen is het Little House met 60m2 uitgebreid en in dit nieuwe gedeelte richten we een tijdelijke keuken in. Na de paasdagen kunnen we dus ook de catering weer met eigen mensen uitvoeren. Iedereen die plannen heeft bij ons iets te willen vieren kan dus bijna als vanouds geholpen worden. Mensen kunnen, als voorheen, gewoon contact blijven maken waarna we samen tot een goede invulling van hun wensen komen’. ‘De midgetgolfbaan gaat binnenkort verdwijnen en hiervoor in de plaats maken we nu een megaterras. De overkapping geschiedt door middel van luifels, verlichting wordt aangebracht en met toevoeging van een sanitair gedeelte, grasgedeelten en leuke tentjes gaat er een sfeervolle mogelijkheid ontstaan waar we zeker per keer enige honderden gasten kunnen ontvangen’, aldus beide ondernemers enthousiast. ‘Alle andere activiteiten die we bieden, ook de succesvolle solextochten, kunnen normaal net als voor brand gewoon doorgang vinden’. ‘Binnen afzienbare tijd hopen we weer met de herbouw een aanvang te kunnen maken. Geïnteresseerden kunnen tijdens de herbouw volledig op de hoogte blijven van de bouw daar ze via de webcam op internet het hele herbouwproces kunnen gaan volgen’. Beide enthousiaste ondernemers liepen even tegen een linkse directe aan, maar zijn bepaald niet knock out! Sterker, De Postwagen zal mooier als ooit tevoren uit dit tijdelijke dal te tevoorschijn komen!

Deel dit bericht

Meer