Lid worden


BVL Nieuwjaarsreceptie 2013 op Landgoed Nienoord

16-1-2013
‘’Het is een eer om als voorzitter van de BVL (Bedrijven Vereniging Leek) de nieuwjaarsrede te mogen houden. Zeker nu dit in feite de enige rede is die tegenwoordig niet meer uitlekt en u dus oprecht nieuwsgierig”. ‘’Het is ook een goede traditie om deze bijeenkomst te houden, als ondernemers en genodigden onder elkaar. Nog ‘raarder’ is dat we hier vandaag überhaupt zijn, want een week of twee geleden was het maar zeer de vraag of deze receptie wel door zou gaan. Maya, het einde van de wereld ging niet door, en dus ging ook het einde van Leek niet door. Integendeel: Leek is springlevend. En dat wil ik proberen u duidelijk te maken”, aldus enkele zinsneden uit de speech van Ubo van Ophoven, huidig voorzitter van de Bedrijven Vereniging Leek. ‘’Volgens het NRC waren er in Nederland al 10.372 faillissementen uitgesproken; een triest bewijs van het bestaan van de economische crisis. Ik heb geprobeerd uit te zoeken hoe de situatie in Leek is. Hoewel elk faillissement valt te betreuren en zijn eigen achtergrond heeft kwam ik voor Leek op 16 faillissementen, waarvan de helft aan elkaar verbonden (moeder- en dochter BV’s), dus in feite zijn er in Leek 8 bedrijven gefailleerd. Ook vestigden in Leek zich in 2012 126 nieuwe bedrijven (veelal starters), waarvan 56 zich lieten uitschrijven of failliet gingen. Dit is een positieve balans van 69 bedrijfsvestigingen. Dit zijn trouwens de cijfers tot en met het derde kwartaal. Leek telt in 2012 1775 bedrijfsvestigingen, waarvan 7 met meer dan 100 werknemers, 14 met meer dan 50 werknemers en de overgrote rest met minder dan 50. Leek is dus met recht een echte MKB-gemeente”.

Deel dit bericht

Meer